Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
64 posty 2285 komentarzy

Cmentarna ekonomia wzorcem ustawowego osłupienia 16XII.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawo własnościniebieskich ptasków z duchowej hierarchii ratuje przed kalaniem grobów odchodami w cmentarnym ekosystemie

  Przyroda wcmentarnej ekonomii.

Resztki drzewa średnicy 1,5m ściętego we wrześniu 2016r  na cmentarzu rzymskokatolickim przy ul. Lipowej w Lublinie .
Przchodząc  we wrzerśniu ub. roku alejką obok sekcji 31 cmentarza rzymkokatolickiego  w Lublinie przy ul. Lipowej (Białej) zobaczyłem szczątki kolosalnego drzewa. Odnalazłem pniak po ścięciu tego drzewa średnicy 1,5m.(według GPS w telefonie szer  geogr. 51* 14'   33,12",  dł. 22* 32'  43,60o0")  Był to okaz prawdopodobnie osiki,  któremu  wielbiciele przyrody i dendrolodzy powinni urządzić ostatnie pożegnanie. Poległ normalnie choć zamachowo katastrofalnie w systemie cmentarnej ekonomii prawdopodobnie bez żadnych rytuałów przynależnych lecz widocznie zbędnych w warunkach dobrej zmiany dla Zarządu Cmentarzy Rzymskokatolickich i opiekunów sąsiednich grobów trapionych opadami liści i ekskrementów  niebieskich ptaków, które nie zważając na spokój zmarłych dokonywały  czasami  orgii seksualnych.
Przykłady zmian ekosystemu w wydzielonym systemie cmentarnej ekonomii staną się ciekawsze
może kiedyś, gdy absolwenci akademii rydzykowych i pobermanowskiego KUL obsiądą w systemie ogólnopaństwowym (lub polskonarodowym) etaty wszelakich służb specjalnych i macierewiczowskiego wojska oraz osłupią jeszcze bardziej nasz Sejm , Senat i inne saleriaty  włącznie z ochroną przyrody i środowiska jak niebieskie ptaki zbytnio obsiadały kolosalne drzewo. Nie jest to przyszłość odległa gdyż wysiłki wykorzystania niemal marksistowsko przygotowaneJ krajowej infrastruktury prawniczej nie będą rozpraszane na zewnątrz po nieudanym  osłupieniu UE naszym banderopsycholicznym Sariuszem Wolskim (chyba z powodu zbyt małego zainteresowania absolwentów akademii papieskich w 27 krajach unijnych kultem katastrofozamachu i prezessimusowskimi  interpretacjami europejskiego prawa i sprawiedliwości).                    
 Historie z zakresu cmentarnej ekonomii nabiorą więc  znaczenia przykładowo precedensowego jedynie w systemie polsko narodowym, co w sprawach ochrony przyrody systemów cmentarnych przez suwerenność własnościową uświęconą  zapisami porozumienia między bermanowskim PRL a Kościołem z roku 1950 oraz Konkordatem  widoczne było już od dawna ,  Np. w podlubelskim Łopienniku pod Krasnymstawem wycięto stare dęby na cmentarzu już dawniej a w Lublinie na ul. Unickiej nawet pop prawosławny  sprzedał teren cmentarza formalnie prawosławnego (choć podrzędnej kategorii) ze starymi drzewami pod budowę hipermarketu.
Suwereni cmentarnych i krajowych ekonomii nie przysparzajcie problemów Opatrzności Bożej zatrzymując bieg swych interesownych myśli na murach i granicach! 
Na cmentarzu katolickim przy ul. Lipowej w Lublinie jest jeszcze względnie dużo starych drzew. Może niektóre warte są ochrony.
 

KOMENTARZE

  • Osika to rodzaj topoli
    a więc chwast drzewny ... a w tym egzemplarzu większość przekroju pnia jest zgniła ...
  • @Drab61 17:16:41Ten ciemniejszy środek wyższxych części pnia był twardy i zdrowy
    Pniak po drzewie nie miał środka ciemniejszego i był na całej średnicy jednakowo biały. Wszystkie gałęzie miały zdrową korę i pędy. W Lublinie na Placu Litewskim rośnie topola rzeczywiście martwiejąca. Już w latach 40tych odłamywały się duże konary.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY