Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
64 posty 2285 komentarzy

"Miasta śmierci Grossa i Tryczyka nie do końca antysemickie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ekstremalne małpowanie Grossa pod patronatem Żydowskiego Inst. Historii i KUL w Lublinie

 

Tomasz Gross pikusiem kultu polskiego holoocaustu przy Mariuszu Tryczyku.

 

 

          Na zaproszenie Pracowni Literatury Polsko-Żydowskiej KUL dr Miroslaw Tryczyk przez kilkadziesiąt minut przekonywał entuuzjastów kultu polskiego holocaustyzmu o swym wielkim wstydzie za zbrodnie swych dziadków z okolic Jedwabnego na żydowskich sąsiadach w okresie okupacji niemieckiej, które wzorem Grossa podobnie naukowo badal i opisal w swojej książce "Miasta śmierci- sąsiedzkie podromy Żydow". Jednocześnie zapewniał o swej miłości do tych dziadków jako członkow swej rodziny, co wyraźnie odrożnia go od potomka Hansa Franka gubernatora GG deklarującego nienawiść do ludobójczego przodka mimo wyartykułowania na procesie w Norymberdze (może z powodu homoseksualizmu Hansa Franka, który jako niemiecki homoseksualista i ideowy hitlerowiec mial liczne dzieci i nieszczęśliwą rodzinę) przeprosin "swego narodu żydowskiego za nadmierne i zbędne cierpienia", które prof. Bartoszewski przytaczal jako jedyny przypadek przepraszania swych ofiar przez ludobójcę hitlerowskiego lub stalinowskiego.

M. Tryczyk omawiał przemyślność einsatsgrupen SS, ktore izolowaly silnych i zdrowych mlodzieńcow społeczności żydowskiej i podstępnie ich mordowały by następnie polscy sąsiedzi i grupy ochotników przy pomocy także karabinow Mosina jakie zabrali pzy obdzieraniu poleglych sowieckich żołnierzy łatwiej mogli mordować i rabować starcow i dzieci oraz gwałcić żydowskie kobiety. Według M. Tryczyka karabinow Mosina użyli ppolscy sżsiedzi także w Jedwabnem gdzie wykryto luski ich nabojow w czasie ekshumacji. Z późniejszej dyskusji wynikalo, że te opisy w swej książce okrasił zdjęciami nagich kobiet mordowanych w czasie pogromu żydow we Lwowie przez ukraincow moze tylko dla tego, ze nie miał takich zdjec z Podlasia.

       Szczegolnie emocjonalnie opisywał dr prelegent “zajmowanie” wypożyczanych do prac żydówek z getta przez miejscowych zbrodniarzy polskich, ktorzy roweranmi przyjeżdzali do pracującychi zabierali je do lasu w celu zgwałcenia i zamordowania .

            Przy wzruszających opisach zbrodni mieszkańców Podlasiana żydowskich sasiadach niektóre chybaliteratkipolsko żydowskie z KUL wydawaly westchnienia nieco podobne do odgłosów towarzyszących scenom erotycznym na filmach .

          Dr od polskożydowskiej historii nie osiągnął jednak wnikliwości naukowej legendarnego kuriera AK prof. “Karskiego” (wykładowca na ekskluzywnych uniwersytetach USA kształcących m. inn. prezydentów USA i ich doradcow), ktory sprowadzony do Lublina przed śmiecią w celu sklonienia Rady Miasta do nazwania ulicy jego imieniem opowiadał, że przed wojną polscy studenci byli takogromnie antysemiccy, że rozpatrywali możliwości zagłady Żydow za pomocą obrotowych szczotek drucianych na co jak dodal nie zdobyli się nawet hitlerowcy.

Prof Żurek z Pracowni Literatury P. Ż. KUL jakby zlagodzil te braki prelegenta wspominając zdanie ś. s. dyrektora Muzeum na Majdanku Kuwałka o niewyobrażalnym wntysemityżmie publicystow i elit polskich na Podlasiu w okresie przed wojną.

//telewidz.neon24.pl/post/111778,pogrzeb-kultowego-dyr-muzeum-namajdanku-w-100lecie-karskiego

Historycy KUL, IPN inni niedawno gorliwie popisujący sie judeofilią przed “głównym historykiem” Muzeum Żydow “Polin” w Warszawie profesorem A. Polonskim (25 01 br. Na KUL) być może dystrybutorem grantów z budżetu Gowina zignorowali zaproszenia być może po przeczytaniu “Miast śmierci...”). Przybyl na prezentację Tryczyka jedynie historyk z UMCS , ktory niezbyt spieszyl się do zabierania głosu.  Prof Żurek i historyk z UMCS wybuchnęli śmiechem na pytanie w czasie dyskusji do oprelegenta “czy pan sądzi, że Gazeta Wyborcza, Kurier Lubelski I TV są nieprzychylne Grossowii Michnikowi gdyż podały, że przy prowadzeniu ekshumacji w Jedwabnem wykryto łuski do karabinu Mauzera a nie Mosina a jak to powiedziano na wczorajszym “dominikańskim” spotkaniu w Teatrze Starym (“Polska ale jaka”), na ktorym byl także prof Żyrek -Gross jest bardzo miły ale dla czego ma taki kiepski warsztat historyczny-jeśli nie 1600 Żydow to kilkudziesięciu więc warto zajmoawać się szczegolami.


 Tryczyk zpytany też został o motywacje Izaaka Figowego do oskarżenia por AK Tomaszewicza ps “Jagoda”, w ktorego oddziale w okolicach Jedwabnego na Podlasiu przewbywał w okresie okupacji o “bandytyzm AK” przed patrolem NKWD gdy porTomaszewicz po rozwiązaniu oddziału chcial odjechać do bardziej rodzinnego Sieradza z dworca kolejowego w Sokołowie Podlaskim. Za to oskarżenie zostal skazany naśmierć NA Zamku w Lublinie   i stracony w listopadzie 1944r.

Prof Żurek wspomniał wówczas o sądzie ś. p. Kuwałka oniewyobrażalnie antysemickich wypowiedziach przedwojennych podlaskich publicystów a historyk z UMCS spytał m. inn. po co zamnieszczona jest w książce fotografia nagich żydówek z pogromu we Lwowie i czy autor uważa swą książkę za pracę z zakresu historii czy jakąś publicystykę związaną z historią,która na nim robi wrażenie ekshibicjonizmu

Jakaś chyba literatka pochwaliła autora za przyrownanie języka zeznań oskarżonych i swiadkow (a więci śledczych i protokolantów) do języka ludobójców hitlerowskich.

      Po krotkiej dyskusji a raczej pytaniach i pochwalach prof Żurek podziekowal prelegentowi i wręczył mu koszulkę i dlugopis z firmowymi napisami “KUL” wyrażając nadzieję, że ułatwią mu zdobycie zaufania księżyi świadków podobnych zbrodni na żydach w Bilgoraju i okolicach(heimat Palikota), ktore M. Tryczyk jedzie wlaśnie badaći opisywać.

         Badaniai publikacja M. Tryczyka byla finansowana być może bezpośrednio przez ŻIH lub poprzez IPN itp ale zgodnie z wytycznymi dla IPN wyatrykułowanymi przez prof Żbikowskiego z Żydowskiego Inst. Hist. w czasie Seminarium 5.01.2001r.w Lublinie , wedlug ktorego glownymi zadaniami organizowanego wowczas IPN bylo wykazanie przewagi polskiej kolaboracji z Niemcami oraz udzialu w ludobojstwie na Żydach nad polską konspiracją antychitlerowską, miedzy innymi przez finansowanie badańi arttykułów oraz innych publikacji.


 Żwawy wowczas jeszcze Kuwalek tryskał entuzjazmem do realizacji takich zadań formułując podobne wytyczne do badań samego holocaustu z absolutnym odrzuceniem dotychczasowych wyników .Ówczesna wicedyr. Muzeum Na Majdanku nieśmialo zauważyła, że wyniki badań naukowych poowinny być rozpatrywane po ich wykonaniu lecz została zignoroiwana bardziej niż prawnicze wywody katastrofalnie zamachowego prezesa i jego kamaryli PiS o bezprawiu Trybunału Konstytucyjnego przez Komisję Wenecką.

           Może dopiero teraz te wytyczne zostaną poprawione wykorzystaniem doświadczeń w badaniach katastrofozamachu smoleńskiego.

    Mieszkańcy podlaskich według Grossa i Tryczyka “miast śmierci” chyba już nie są tak bardzo antysemiccy jeśli wybrali jako swą reprezentantkę w senacie wybraną do tej roli przez bliźniaka Lecha slawetnego wstrzymaniem ekshumacji w Jedwabnem i przyznaniem obywatelstwa dezerterom Andersa córkę sprawdzonego w roli stalinowskiego Mojżesza dla nowohebrajczyków palestyńskich tj generala Andersa, ktory buszowal niegdyś po archiwach Instytutu Sikorskiego niemal jak Michnik utytułowany formalnie jako Żyd buszował po archiwach SB.

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY