Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
64 posty 2285 komentarzy

Gowin na KUL jako “Korwin Mikke z ludzką twarzą”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gowin wybiera lokomotywy wyborcze z dysydentow

                

 

18 lutego w przepełnionej Sali Katolickiego Uniw. Lub. Obok ksiedza moderatora I Z. Wojciechowskiego bardzo prawicowego posła PO z mandatem po Palikocie (byłym szefie lubelskiej PO i towarzyszu ś. p. abp Życińskiego) zasiadł Jarosław Gowin i w krótkiej prelekcji przedstawił swoje poglądy i interpretacje niektórych problemów sytuacji w kraju w kontekście wyborów.

               Polacy zarabiają czterokrotnie mniej niż mieszkańcy bogatszych krajów UE nie ze swojej winy  i nie tylko z winy dziesięcioleci PRL lecz z powodu ogromnych kosztów państwa (należących do największych w skali świata) zawdzięczanych także wieloletnim rządom PO , która zniewala i łączy swych zwolenników wielosettysiącami etatow (jakby na wzór PSL). Układ rządzących partii ma względnie ogromne fundusze wydawane właściwie na uniemożliwienie obecności w sejmie posłów mniejszych partii.

               Strach przed tą potęgą PO zminimalizował grupę dysydentów, którzy odeszli z nim z PO.

Gowin jest zwolennikiem wolności gospodarczej  wolnego rynku i przeciwnikiem programów socjalistycznych ograniczeń przedsiębiorczości (właściwie klasy przedsiębiorców-nie tyle typu marksistowskiego ile korwinomikkowskiego według wzorów kamieniczników i biblijnych włodarzy)  szczególnie podatkami jak to chce czynić PiS a także inne zbyt “socjalistyczne “ partie jak  Solidarna Polska. Powiedział, że z takimi raczej unika rozmów o miejscach na wspólnych listach wyborczych.  Bliżej mu do “Prawicy” Marka Jurka a także choć nie nazwał ich zbyt precyzyjnie po imieniu -zwolenników Korwina Mikkego.

Gowin jednak nie przejął się do końca transcendentnie liberalną filozofia Korwina M. i stwierdził, że okazało się, że kapitał ma charakter narodowy i może być wykorzystywany politycznie. Hołdowania kultowi praw własności i wyższości własności prywatnej nad państwową unikał wygłaszając twierdzenia o bankach i hipermarketach w naszej ekonomii.

               Stosowane schematy dialektyczne spowodowały uwagę w dyskusji, że jest jakby “Korwinem Mikke z ludzką twarzą”. Gowin nie zaprzeczał totalnie lecz wyraził dumę ze swego konserwatyzmu. In vitro toleruje o tyle o ile nie wymaga likwidacji dodatkowych zarodków nie tylko z przyczyn religijnych.

               Już w zakończeniu krótkiej prelekcji przed dyskusją Gowin podkreślił, ze za kluczowe sprawy on i jego partia uważa sprawy gospodarcze i do nich chciałby ograniczyć dyskusję.

               Padło kilka pytań o widoki na ograniczanie korupcji lecz za istotną odpowiedz można uważać wyrażanie głębokiego przekonania o wyższości własności prywatnej nad państwową.   Gowin wyraził także przekonanie o konieczności unikania waluty euro i wstrzymywania prywatyzacji kluczowych sfer gospodarki np. linii przesyłowych z zachowaniem państwowej własności pakietu kontrolnego tak by po sprzedaniu np. Anglikom nie znalazły się w posiadaniu Gazpromu. Stwierdził,  że oddziaływania gospodarcze stały się narzędziem politycznym ale widzi to głównie w regulacjach cen gazu przez Rosję. Siedzący obok niego Z. Wojciechowski (jego lubelski lider) chociaż w walce bezpośredniej z prywatyzacją nie miał dużych sukcesów, to zaszkodził swemu byłemu lubelskiemu rezydentowi Pruszkowskiemu (obecnie PiS proweniencji prawie LPR) sławetnemu podpisaniem zgody na budowę pięciu hipermarketów w ciągu jednego dnia) w wygraniu kolejnych wyborów (podzielił  masę wyborczą „prawicy” sam kandydując, co docenił Palikot ówczesny szef lubelskiej PO). Takiego sukcesu nie miał Marek Jurek, który nawet jako dysydent od Kaczyńskiego sabotującego legislacje ochrony życia poczętego nie był potrzebny PiSowi bliźniaków do przejęcia “moherowego” elektoratu po Giertychu.

               Oczywiście Gowin i jego otoczenie raczej nie słynie z biegłości lub sukcesów w polityce gospodarczej ale sądząc po jego wcale nie najgorszych sukcesach na stanowisku ministra Sprawiedliwości można mieć nadzieję, że jemu filozofia i w polityce gospodarczej może się przydać bardziej niż geodezja Rostkowskiemu w finansach lub historia Tuskowi w eurofolksdeuschkabotyniźmie lub prawo Lechowi Kaczyńskiemu w ganianiu swych ministrów i koalicjantów kręgami podejrzeń.

               Naturalnie GOWIN jako poprawny krakowiak chociaż szczery przeciwnik PiS Kaczyńskiego nic nie wspomniał o sukcesach lizbońskiego współojcostwa i warszawskiej nie a nawet ratyfikacji trktatu UE a także wstrzymania ekshumacji w Jedwabnem lub wsparcia naszości wojny z Irakiem POPiSowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń I gruntowym na Lepera (I solidarnego z nim Giertycha) Kamińskiego hakiem we froncie narodowym, w którym sam także jako prominentny platformers PO uczestniczył.

 Nie odniósł sie także do ujawnionego przez Ludwika Dorna wkładu Lecha Kaczyńskiego do legislacji praw „mniejszości niemieckiej” i jej przywilejów w ordynacji wyborczej według specjalnych zaleceń Merkel (co raczej podświadomie przypisywano PO Tuska).

 Od spraw poparcia dla banderyzacyjnej europeizacji Ukrainy (aktualnie w Lublinie rzez wykreślenie słowa “ludobójstwo” z inskrypcji na planowanym pomniku ofiar rzezi wołyńskiej) ma zastępcę Kowala.

     Mimo poprawnego przemilczania istotnych motywacji i zgubnych zasad zachowania POPiSu a także poPRLowskich liberałów a szczególnie symptomów i efektów syjonistycznego i innych „mniejszościowych”, płciowych i większościowych kabotynizmów pasożytniczych Gowin odcina się od Platformy znacznie widoczniej dla wyborczych mas niż dysydenci z PiS od bliźniaków, którzy jeszcze przed okresem sekty smoleńskiej zdołali ich przykro umoczyć współpracą nad kręgami podejrzeń (chociaż we froncie narodowym z PO, SLD itp.) wykorzystując doświadczenia ze syjonistycznej szkoły filmowej PRL jako dwaj tacy co ukradli księżyc. Dla podświadomości wyborców (a jest ona większa statystycznie od świadomości) Gowin paradoksalnie swą platformerską proweniencją wybiela jak Jan Chrzciciel nie tylko Kowala i Marka Jurka od umoczenia przez bliźniaków ale i Wojciechowskiego jako zastępcę Palikota z listy PO wybierając ich na lokomotywy wyborcze do przełamania barier POPiSowych i liberałpostkomuszych oraz seksoliternościowych na drodze do Sejmu.

KOMENTARZE

 • Po co wybierać duplikat
  Jak jest oryginał JKM
 • @liberalkonserwatywny 08:35:12
  po co wybierać żyda jak są Polacy !!

  http://wiernipolsce.wordpress.com/
 • @ninanonimowa 08:57:11 WYBRAĆ SIEBIE
  To prawda ze zamiast żyda Ozjasza Goldberga vel JKM lepiej by było zagłosować na Polaka ale ten Polak jest też umoczony po same uszy w tym partyjnym GÓWNIE.Na dodatek ani jeden ani drugi nie daje swoim wyborcom żadnych gwarancji na to co zrobi jak się dostanie do koryta.Śmieszą mnie ci ,którzy znając treść art 104 Konstytucji kupują towar bez gwarancji czyli bubel(nie mylić z Leszkiem Bublem) A towar bez gwarancji to zwykłe gówno,które partie przepakowują co cztery lata w nowe sreberka i perfumują coraz to bardziej intensywnym zapachem perfum To gówno sprzedawane w Polsce od 89 roku tak już śmierdzi że jak przylatuję do Polski z USA to przez tydzień zatykam nos.Po tygodniu już tak tego smrodu nie czuję więc rozumiem dlaczego Polacy stojący w gównie po kolana nie czują tego smrodu.Można zagłosować na SIEBIE a przez to doprowadzić do realizacji art 1 Konstytucji który brzmi WŁADZA ZWIERZCHNIA W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NALEŻY DO NARODU .Punkt 2 tegoż art to tylko zwykła ściema wszak Naród nie sprawuje władzy przez swoich przedstawicieli wszak oni według art 104 mają wyborców głęboko w DUPIE ,skoro nie wiążą ich instrukcje wyborcze.Naród też nie sprawuje władzy bezpośrednio ponieważ REFERENDUM OGÓLNOPOLSKIE NIE JEST OBLIGATORYJNE.MUSI UPŁYNĄĆ JESZCZE DUŻO WODY W WIŚLE,WODY KTÓRĄ LEJĄ POLITYCY WSZYSTKICH PARTII ABY POWSTAŁA POWÓDŹ ,Powódź zaleje pola uprawne ,obniży się poziom zupy w misce i wtedy społeczeństwo ruszy głową i ruszy swoje wygodne DUPY Można do tego dojść wcześniej i nie czekając zbojkotować wybory DO SEJMU W 2015 ROKU Zobaczycie co się wtedy stanie OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁO Stefan Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com


  RomanK powiedział/a
  2014-02-18 (wtorek) @ 03:08:38
  ad 40…
  Wielki masowy Ruch Polakow moze sie tylko i wylacznie skupic wokol wielkiej masowej akcji!
  TYLKO i wylacznie -Odmowa Posluszenstwa, podporzadkowywania sie wladzy sprawia , ze TA WLADZA od tej chwili nie ma= ani JAK….ani KIM rzadzic. Oprawcom i Uzurpatorom Narod musi powiedzic Nie..a to objawi sie tylko i wylacznie pod postacia Wielkiego Bojkotu Farsy- jakimi sa od 1990 roku kazde jedne tzw, dla kpiny “wybory”!
  Prosze zauwazyc, ze tzw Sierpniowe Strajki, nie byly niczym innym tylko masowym Bojotem ,ktory przeorganizowano w to co bylo pod reka..mniejsza -czy to bylo spreparowane celowo przez sluzby – czy nie.
  Nauczeni doswiadczeniem wiemy- ze takie cos jest mozliwe!
  Wiemy tez ,ze Uklad Trzymajacy Wladze zgral ostatnie garnitury swoich pacynek!
  Nawolywanie do organizacji wokol wyborow jest aktem nie tyle infantylizu politycznego- czy idiotyzmem, ile daleko idacej wspolpracy z obecna wladza, gdyz opierajac sie na istniejacym Systemie i Ordynacji, kazda jedna akcja zakonczy sie tak -jak zaprojektowal ja system.
  Bojkot Powszechny..prowadzony na roznych plaszczyznach i formach..czy to dewocyjnych- czy laickich jest pewnego rodzaju plaszczyzna- na ktorej moze dojsc do zorganizowania sie narodu w masowy Ruch, laczacy wiele roznorodnych ugrupowan i formacji politycznych i spolecznych.O roznych orientacjach i denominacjach.
  Prosze pamietac ,ze Bojkot to Organizacja…!!!!! Ize Bojkot sam wyloni swoje elity i przywodcow!
  To Zorganizowana Swiadoma i Obywatelska Akcja Protestu przeciwko samowoli wladzy i uzurpatorskim antynarodowym Rzadom Xenokratow Jewropejskich!
  BOjkot ma doprowadzic do:
  Przywrocenia podmiotowosci suwerena Narodowi Polskiemu i przywrocenia mu zdolnosci decydowania o Wlasnym Losie!!!!!.
  Dokona sie tego poprzez:
  1Zadania Nowej Ordynacji wyborczej i wolnych ROWNYCH i bezposrednich wyborow!
  2. Wylonienia w takich wyborach wladz reprezentacyjnych i wiarygodnych a przedewszystkim ….Polskich!
  To wszystko!
  Dwa punkty to caly Program Bojkotu obecnego Bandycko Zlodziejskiego Ukladu Frymaczacego Polska i przyszloscia Polakow!
  Dwa postulaty..i nic wiecej! TO glowny cel Bojkotu! i jego organizacji Narodu Polskiego w struktury terytorialne i ogolnokrajowe! Ktore pozwola na wylonienie nowych kandydatow do wladz przedstawicielskich!
  Nowo wylonione Wladze same z delegacja Narodu Polskiego dokonaja korekty obowiazujacego Ustroju Politycznego Polski…poprawek Konstytucyjnych przywracajacych suwerennosc Polsce, i radykalna reforme Sadownictwa i Prokuratury! w pierwszej kolejnosci, Sady i sedziowie , palestra i prokuratury!
  W Polsce musza zostac te instytucje poddane radykalnej i ostrej lustracji w drodze wybieralnosci Sedziow i Prokuratorow..tak- jak jest w krajach demokratycznych i obywatelskich!
  Przywrocic nalezy w sadownictwie instytucje Wybieralnych Zaufanych Law Przysieglych Obywatelskich.
  Oraz innych postulatow, jakie wyloni nowy zorganizowany wg wlasnej woli Narod Polski.
  Z ktorych sam zglaszam powolanie instytucji Narodowego BVanku Polsiego z pelnym i wylacznym prawem emisji pieniadza ! Prokuratorii Generalnej i Instytucji Skarbu Narodowego,,jako organu dbajacego o majatek narodowy Polski i jako instytucji kasacyjnej praw i obowiazkow dot wlasnosci, przejmowania wlasnosci i kasacji ksiag wieczystych i wprowadzenia z powrotem do obrotu przez zakladanie nowych ksiag dot nieruchomosci w tym najwazniejszego obrotu ziemia oraz osobno prawami gorniczymi.
  Prosta i jasna jak slonce sprawa. Bojkot!
 • @amadeusz2006 11:15:57
  W Polsce musza zostac te instytucje poddane radykalnej i ostrej lustracji w drodze wybieralnosci Sedziow i Prokuratorow..tak- jak jest w krajach demokratycznych i obywatelskich!............

  Jak chcesz to zrobić, gdy Polacy i Polska Demokracja w niewoli?????


  http://m.neon24.pl/248cafdc09c27d94791fe082fad9d412,0,0.png
 • @goodness 11:57:35 Bojkot wyborów
  Można tego dokonać poprzez BOJKOT wyborów do sejmu .W wyborach samorządowych trzeba odsunąć partie od władzy.Partie bez zaplecza w samorządach po prostu umrą śmiercią naturalną Radni wszystkich szczebli samorządowych to zaplecze armii partyjnych Wodzowie partyjni na górze zabezpieczają swoich żołnierzy i pozwalają im okradać lokalne społecznośći Zabezpiecza ich miejscowy komendant policji prokurwatura i sądy Rejonowe Tylko odebranie władzy partiom mafiom w samorządach da początek zmianom w Polsce Następnie trzeba się zorganizować i zbojkotować wybory do sejmu.ONI sami się nie wybiorą Trzeba poprzeć apel śp.pani Anny Walentynowicz o BOJKOT wyborów do sejmu .Innej drogi nie ma.Apel znajduje się na naszej stronie internetowej www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski
 • @amadeusz2006 16:45:40
  Ponad 50% już bojkotuje wybory, lecz ile by mniej uprawnionych w reszcie nie głosowało, media obliczą ich, jako 100% głosujących.
  Obustronne Łamanie zasad matematyki z jednej i drugiej strony nie pomóże Polakom, tylko może przynieść wielką tragedię.
 • @goodness 18:11:40 PKW fałszuje wybory
  W ostatnich wyborach do sejmu frekwencja wyborcza wyniosła 35,65 % a PKW podała ze aż 48,92% To świadczy o tym ze jednak dla NICH liczy się tylko frekwencja Wniosek z tego prosty .Bojkot wyborów uderzy w ten system władzy.kto tego nie rozumie ten nie rozumie polityki Nie można się powoływać na to co powiedzą MENDIA. Nie oglądaj TV a będziesz miał własne zdanie .Skąd u moich RODAKÓW taka czarna wizja?Co macie z tego że jeden powstrzymuje drugiego od działania ?Czy to chodzi o to że jak jednemu nie chce się ruszyć dupy to zrobi wszystko żeby inny też dupy nie ruszył?Może ktoś mi to zjawisko wytłumaczy bo wyjechałem z Polski w 93 roku i nie poznaje Polaków jak DALI SIĘ SKUNDLIĆ.Jaka tragedię masz na myśli skoro właśnie bojkot wyborów może uchronić Polaków przed rozwiązaniem ulicznym.Stefan Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @amadeusz2006 22:33:02
  .Jaka tragedię masz na myśli skoro właśnie bojkot wyborów może uchronić Polaków przed rozwiązaniem ulicznym..
  Przed rozwiązaniem ulicznym, bojkot nie chroni ani zwycięzców, ani pokonanych.
  Przed rozwiązaniem ulicznym, chroni czwarta władza przedstawicieli ludu w sejmie. Kropka.
 • @liberalkonserwatywny 08:35:12
  Korwin pełni funkcję człowieka do wynajęcia - akwizytora, który sprzedaje ideologię neoliberalizmu. A ja zadam proste pytanie" skąd ten pan ma forsę na te swoje piękne muchy, garnitury, objazdy polski, ulotki, wynajmowanie sal i prelekcje? Pytam, bo potem może mieć różne kosztowne "długi wdzięczności". A dlaczego nie może przekroczyć 5% a nawet sam siebie sabotuje gadkami o niewinnym Hitlerze? A Po co mu wejść do parlamentu i dostawszy głupie 10 tysięcy narażać się na oświadczenia majątkowe, merytoryczne ataki i punktowanie jego antyrozwojowych społecznie i antypolskich teorii, od których lansowania nie mógłby przecież odejść nie chcąc stracić wiarygodności. Lepiej na spokojnie uprawiać swą działalność "misyjną", za którą ma wygodne dostatnie życie i przekonywać, że lekarstwem na dziki kapitalizm jest jeszcze bardziej dziki kapitalizm. To sprytny facet (choć łajdak i oportunista - np za komuny należał do Związku Młodzieży Socjalistycznej i SD, po Smoleńsku pierwszy przypisywał winę pilotom itd..) i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby jego "recepty" wprowadzono w 100% z dziś na jutro, to najdalej za kwartał w tym kraju byłaby krwawa rewolucja, gdzie wkurw... ludzka masa urwała by mu łeb i wbiła na pal. Dlatego też nie w tym rzecz, żeby wszedł do sejmu, nie mówiąc już o zdobyciu władzy. Po prostu dzięki jego teoriom (a właściwie teoriom Chicago Boys, Friedmana, Sorosa i Sachsa... które on i jemu podobni tylko powtarzają jak zgrana płyta) różne środowiska powiązane z dużym kapitałem z mniej lub bardziej intensywnym natężeniem od 25 lat mogą lansować i wcielać w życie "jedynie słuszną" neoliberalną czy właściwie mówiąc neokolonialną doktrynę dla Polski. Polecam wykłady i książki prof. Witolda Kieżuna który w kilku ruchach demaskuje wszystkie te neoliberalne bzdury (i który w odróżnieniu od Korwina tych ekonomistów i ich "dokonania" zna z pierwszej ręki, a nie z gazet) http://www.savetubevideo.com/?v=JDyZ5fRdF0w Polsce potrzeba dziś polityki w stylu Orbana, który wprowadził dodatkowe kryzysowe opodatkowanie banków w wysokości od 0,15 do 0,5% ich sumy bilansowej. Podobnie podatkiem kryzysowym od przychodów (czyli swoistym podatkiem obrotowym - ŚWIETNY POMYSŁ!!!), zostały opodatkowane: handel wielkopowierzchniowy od 0,1 do 2,5%, telekomunikacja od 2,5 do 6,5% i energetyka 1,05%. Wymuszał ustawowo obniżkę cen energii elektrycznej, gazu i ogrzewania w sumie o niemal 10%. Dalej obniżył podatki przeciętnym Węgrom. Od 2013 roku na Węgrzech stawka podatku dochodowego od firm wynosi tylko 10%, a w podatku dochodowym od osób fizycznych, którego stawka wynosi 16% została wprowadzona ulga prorodzinna, która pozwala rodzinie z trojgiem dzieci, odliczyć od podatku około 17 tys. zł rocznie co oznacza, że otrzymujący średnie wynagrodzenia rodzice w tym kraju Węgrzech, nie płacą wcale podatku dochodowego od osób fizycznych! Tusk, jak bezmyślny prostak szuka pieniędzy tylko w kieszeniach najuboższych i średniaków (PIT, VAT, Akcyza) i to ma być polski premier? Bank BNP Paribas opublikował analizę porównawczą Polski i Węgier, w której znalazło się stwierdzenie, że Polska i Węgry zamieniły się miejscami jeżeli chodzi o poziom wzrostu gospodarczego i perspektywy rozwoju w najbliższej przyszłości. Polski deficyt sektora finansów publicznych i deficyt rachunku obrotów bieżących ciągle sięgają blisko 4% PKB, podczas gdy na Węgrzech ten pierwszy jest już zdecydowanie niższy od 3%. Węgry w I kwartale tego roku odnotowały wzrost gospodarczy wynoszący 0,7% PKB ale niezwykle obiecująco wyglądają najbliższe perspektywy w tym zakresie, podczas gdy w Polsce wzrost ten wyniósł tylko 0,4 %, a w relacji do poprzedniego kwartału zaledwie 0,1%. Węgierskie inwestycje publiczne wzrosną z 3% PKB w roku 2012 do blisko 5% PKB w latach 2013-2015, podczas gdy w Polsce będą malały z 4,6% PKB w 2012 roku do 3,3% w roku 2015." Jak sukces gospodarczy Finlandii, Niemiec, Szwecji, Danii, Holandii czy teraz odbudowa Węgier się ma do teorii neoliberalizmu? No właśnie, nijak!
 • @liberalkonserwatywny 08:35:12
  Kto na serio wierzy w w brednie jakie głosi Bzikke, musi być bardzo infantylny. Korwin od lat jest pajacem politycznym razwiedki i w tej roli jest mu dobrze. Ciekawe dlaczego ten facet pojawia się gdy trzeba coś rozbić? i to od wielu lat. Według mnie i innych taka jest jego zadacza! Cwana szuja na kacapskiej smyczy, chce mieć darmowy PR. A merytoryki u niego tyle co kot napłakał. Od lat opowiada głodne kawałki z Marsa wzięte. Kacapski dywersant, mąciciel i utopijny bajerant. Na szczęście ludzie go nie wybierają widząc, że nawet w pajacowaniu politycznym przegina coraz bardziej. Piszą niektórzy, że poparcie dla JKM faktycznie rośnie? Chyba tylko na długiej przerwie w gimnazjum. Facet się tyle razy ośmieszył, że dziś popierać go mogą jednie ci, którzy jeszcze nigdy w wyborach nie brali udziału. Rolą Mikkego jest być wiecznym teoretykiem i formierzem móżdżków "narybku" w postaci nie znających jeszcze życia gimnazjalistów. Na tym zbija prawdziwą kasę. Po co mu wejść do parlamentu i dostawszy głupie 10 tysięcy narażać się na stałe ataki i punktowanie jego populistycznych bredni, od których lansowania nie mógłby odejść nie chcąc stracić wiarygodności w oczach swego "elektoratu" ze świeżymi śladami po trądziku młodzieńczym... Lepiej na spokojnie uprawiać swą działalność misyjną, za którą ktoś hojnie płaci, i "przekonywać" że lekarstwem na dziki kapitalizm jest jeszcze bardziej dziki kapitalizm. To inteligentny facet i doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby jego "recepty" wprowadzono z dziś na jutro, to najdalej za kwartał w tym kraju byłaby krwawa rewolucja, gdzie jeńców nikt by nie brał, dlatego też nie w tym rzecz, żeby wszedł do Sejmu, nie mówiąc już o zdobyciu władzy... Po prostu dzięki jego osłonowym teoriom i "dogmatom" różne Balcerowicze, Tuski, Millery, z mniej lub bardziej intensywnym natężeniem od 25 lat mogą podążać w stronę światła i wcielać w życie "jedynie słuszną" neoliberalną doktrynę... "Mistrzowi" to oczywiście nie wystarcza, wyzywa swych "uczniów" od socjalistów, komunistów, czerwonych itp., no ale tak właśnie ma być... Króliczka trzeba gonić, ale broń Boże go złapać. Z przykrością muszę powtórzyć to, co już nie raz tu pisałem - Korwin-Mikke to polityczny szkodnik, kompletnie oderwany od polskiej, europejskiej, a nawet światowej rzeczywistości, którego jedynym zadaniem jest wyłapywanie przed wyborami głosów naiwnych młodziaków, którzy w te jego kosmiczne pomysły uwierzą, bo nie mają ani rzetelnej wiedzy, ani życiowego doświadczenia. I oczywiście głosy te zostaną jak zwykle zmarnowane, co poprawi wynik wyborczy wszelakiej maści postkomuchów. I tak oto Korwin od lat jest czynnym "utrwalaczem" postkomuny w III RP/PRLbis. Żałosne! Niech Kaczyński nie zapomni go zapytać dlaczego zamiast zamiast korzystać wyłącznie z prywatnej służby zdrowia, naciąga państwo polskie na lipne ubezpieczenie w KRUS-ie już od lat. W końcu jakaś symetria między tym co się głosi, a tym co się robi, powinna być. Ta pańska prawica jest taka nowa jak lewica nowoczesna. Rwie się chłopina do władzy od dwudziestu lat, ciągle podjarany aż wysechł i mucha go unosi. W pewnej wsi rwał się chłop na sołtysa tak mocno, że jaja zostawił na zydlu. Cienko przemawiał aż umilkł. Nowa, stara, odnowiona, zrekonstruowana, realna, unia i na końcu polityka. W zdaniu poprzedzającym mieści się cała istota konstrukcji owej konstrukcji prawicy nowej. Pozostaje zapytać; a skąd na to wszystko forsa ??? Planowy brak planu Korwina jest jego planem. Korwin musi zrozumieć, że zmiany które nam proponuje nie przejdą nigdy od razu albo i wcale. Część rzeczy o których mówi może ma i sens ale zmiany w mentalności społeczeństwa w sprawie ubezpieczeń społecznych, podatków, funkcjonowania państwa zaszły tak daleko, że gwałtowny skręt doprowadziłby naprawdę do katastrofy państwa i całkowitego spauperyzowania społeczeństwa żyjącego z pracy najemne, tylko kasta oligarchów miała by dobrze, coś jak w posowieckiej Rosji, Ukrainie, etc... Dzisiaj nie widzę alternatywy na prawicy dla J. Kaczyńskiego - choć oczywiście nie jest ideałem, to przynajmniej stoi na straży pewnych wartości i choć otacza się czasami ludźmi niezbyt kompetentnymi. Za dużo ma kretów wokół siebie, choć mnie to nie dziwi, dziwne byłoby to gdyby nie miał.
 • @Kula Lis 62 11:40:00Tusk a nawet Palikot nie stanowią alternatywy dla KACZYŃSKIEGO
  I DO usranej śmierci bądmu zazdroscili lizbońskiego wspólojcostwa i warszawskiej ratyfikacji traktatu UE za wstrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, przyznanie obywatelstwa dezerterom Andersa przekroczylo granice wyobraźni nawet Niesiolowskiego i Kwaśniewskiego ze Stolcmana lub Millera również liberalnego

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY